Kuo skiriasi pamoka nuo pamokos? Kuo pamoka skiriasi nuo klasių: aprašymas ir skirtumai. Pažymiai, namų darbai

Pamokos tipas: kombinuotas

Pamokos tikslas: ištirti garavimo ir kondensacijos procesą

Pamokos tikslai:

Švietimas:

  1. Išstudijuokite garavimo (kondensacijos) mechanizmą, supažindinkite su sąvokomis „garavimas“ ir „kondensatas“, „sotieji garai“.
  2. Nustatykite veiksnius, turinčius įtakos garavimo greičiui.
  3. Ugdyti gebėjimus pritaikyti įgytas žinias apie kondensaciją (garavimą) gamtos reiškiniams paaiškinti, technologijose ir kasdieniame gyvenime.
  4. Tęsti žinių formavimą remiantis tarpdalykiniais ryšiais.

Pataisymas:

  1. Toliau ugdyti produktyvų analitinį ir kūrybinį mąstymą, protines operacijas – lyginimas, sisteminimas, apibendrinimas; edukaciniai ir loginiai įgūdžiai.
  2. Toliau ugdyti kalbos įgūdžius, gebėjimą dalyvauti dialoge (suprasti pašnekovo požiūrį, pripažinti teisę į kitokią nuomonę), gebėjimą atspindėti savo veiklos rezultatus žodžiu ir raštu.
  3. Tobulinti gebėjimus savarankiškai organizuoti edukacinę veiklą (tikslų nustatymas, planavimas ir kt.).

Švietimas:

1. Ugdykite geranoriškumą, gebėjimą išklausyti ir išgirsti vienas kitą

Pagrindinis temos turinys, terminai ir sąvokos:

  • Pagrindinis turinys:
  • Terminai ir sąvokos: garavimas, garavimo intensyvumas, kondensacija, prisotinti garai
  1. Planuojami rezultatai:

Pagrindiniai pamokoje naudojami mokymo metodai:

  • žodinis (pasakojimas, paaiškinimas, euristinis pokalbis);
  • vaizdinis ir iliustratyvus;
  • reprodukcinis
  • aktyvūs metodai (atvejo priskyrimas)
  • dalinė paieška;
  • priekinis;
  • savikontrolė.

Pamokos materialinė, techninė, edukacinė ir metodinė įranga:

  • Kompiuteris mokytojui;
  • multimedijos projektorius;
  • elektroninis pristatymas
  • Dalomoji medžiaga.

Nr.

Pamokos žingsneliai

Scenos paskirtis:

Organizacinis etapas (mokinių veiklos apsisprendimas pamokos pradžioje)

Įtraukti mokinius į mokymosi veiklą;

Nustatykite pamokos turinį.

Informacinių žinių atnaujinimas

Organizuoti komunikacinę sąveiką, kurios metu identifikuojama ir užfiksuojama išskirtinė užduoties savybė, sukėlusi mokymosi veiklos sunkumų.

Naujos medžiagos studijavimo veiklos organizavimas:

– pamokos temos formulavimas;

– probleminės situacijos sukūrimas;

– ieškoti sprendimo

Organizuokite komunikacinę sąveiką, kad sukurtumėte naują veiksmų būdą, kuris pašalintų nustatyto sunkumo priežastį;

  • nustatyti naują veikimo būdą simboline, žodine forma ir naudojant standartą.
  • susitarti dėl pamokos tikslo ir temos.

Naujos medžiagos konsolidavimo etapas

Išbandykite savo gebėjimą taikyti naują mokomąjį turinį standartinėmis sąlygomis, palygindami savo sprendimą su standartiniu savęs patikrinimo būdu.

Atspindys

  1. Padėkite mokiniams užfiksuoti naują pamokoje išmoktą turinį;
  2. išmokyti įsivertinti savo veiklą klasėje;
  3. fiksuoti mokinių sėkmę atliekant konkrečius veiksmus.

Pamokos struktūra ir eiga:

p/p

Pamokos žingsneliai

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Organizacinis

Pasisveikina su mokiniais, parengia darbui, pasiūlo pasitikrinti darbo vietos pasirengimą

Pasisveikinkite su mokytoju ir patikrinkite pasirengimą pamokai

Pamokos temos ir tikslo nustatymas (kartojant nagrinėjamą medžiagą). Žinių atnaujinimas.

Ant stalo yra stiklinės skaidrės – imkite jas ir kvėpuokite. Koks yra matomo proceso pavadinimas?

Vaizdas ant stiklo pasikeičia. Kodėl? Kas yra šis procesas?

Taigi, mūsų pamokos tema yra IŠGARUMAS

Tikslas – ištirti garavimo fenomeną

Daro eksperimentus

Atsakyk klausimą

Pamokos temos formulavimas.

Organizuoja atliktų užduočių aptarimą, veda į pamokos temos formulavimą

Mokiniai keičiasi kortelėmis, atsako, pateikia pavyzdžių (vertina savo stalo kaimyno darbą)

Probleminės situacijos kūrimas

Geltonas apskritimas (po juo paslėptas modelis) – ledo, vandens ir garų molekuliniai modeliai. Apibūdinkite šiuos modelius

Mėlynas apskritimas (modelis paslėptas po juo) yra garavimo iš laisvo skysčio paviršiaus modelis

Pateikite aprašymą

Problemos sprendimo paieška. Pirminis tyrimo objektų ryšių ir santykių supratimas ir įtvirtinimas

Sutvarko, naudodamas diagramą, pirminį temos supratimą

Garo ir jo skysčio dinaminės pusiausvyros schema

„Atraskite“ naujas žinias atlikdami užduotį - paaiškindami garavimo procesą diagramoje

Pirminis naujos medžiagos įsisavinimo patikrinimas

1 atvejis. Garavimo greičio priklausomybės nuo skysčio rūšies tyrimas.

Įranga: stiklelis, alkoholis, vanduo, aliejus, pipetė.

2 atvejis. Garavimo greičio priklausomybės nuo temperatūros tyrimas.

Įranga: dvi stiklinės stiklinės, vanduo, pipetė, 150 W elektros lempa arba alkoholio lempa.

3 atvejis. Garavimo greičio priklausomybės nuo vėjo tyrimas.

Įranga: dvi stiklinės skaidrės, odekolonas (alkoholis), ventiliatorius.

4 atvejis. Prisiminkite garų srautą, sklindantį iš mažos skylutės ką tik išvirto virdulio ar samovaro dangtyje. Kodėl garų srautas tampa matomas tik tam tikru atstumu nuo skylės? Ar matome garą?

5 atvejis. Vanduo verda dviejuose vienoduose katiluose, pastatytuose ant identiškų degiklių. Vienoje iš jų dangtelis dažnai atšoka, o kitoje jis nejuda. Kodėl?

Grupės ataskaitos rašomos sąsiuviniuose

Naujos medžiagos konsolidavimas

Rodo mokomąjį filmuką: Garavimas gamtoje. Vandens ciklas gamtoje

Žiūrėti mokomąjį filmą

Apibendrinimas, apmąstymas.

Namų darbai

Veda baigiamąjį pokalbį, pavyzdžiui: kokia buvo mūsų pamokos tema? Kas yra garinimas? Kas lemia garavimo greitį? Ar garavimo ir kondensacijos procesai svarbūs gyviems organizmams? technologijose? namie?

Namų darbai:Vadovėlio OI1 § 6.1 – 6.2 (konspektas); 13 mokinio savarankiškas darbas: pateikite garavimo ir kondensacijos pavyzdžius (gali būti mini rašinio, piešinio, lentelių pavidalu). Pagalvokite, nuo ko priklauso kondensacijos greitis?

Apibendrina pamoką.

  • Ką naujo išmokote ir supratote?
  • Ką išmokote daryti?

Atspindys . Prašo tęsti pasiūlymus:

  • Šiandien sužinojau......
  • Nustebau, kad...
  • Dabar man tapo aišku....
  • Norėčiau sužinoti daugiau...
  • Kas tau labiausiai patiko pamokoje? Kas sukėlė sunkumų? Ir kodėl?

Apibendrina pamoką: „Tikiuosi, kad pamokoje įgytos žinios ir įgūdžiai padės geriau orientuotis aplinkiniame pasaulyje, o fiziniai reiškiniai taps jums suprantamesni ir patrauklesni.

Labai ačiū už pamoką! Man labai patiko dirbti su jumis!

Atsakyk klausimą.

Užsirašykite kūrybinius namų darbus, kuriuose galėtų pritaikyti įgytas žinias

Galutinio testo klausimų pavyzdžiai:

1. Garinimas yra...

A) ...kaitinti skystį, kol jis visiškai virs garais

B) ...skysčio perėjimas į kitą būseną

B) ...skysčio pavertimas garais

2. Yra žinomi du garinimo tipai...

A)…garinimas ir lydymas

B)…garinimas ir virinimas

B)... virimas ir kondensacija

3. Garavimas – tai garų susidarymas, kuris...

A)…atsiranda nuo skysčio paviršiaus

B)…atsiranda kai skystis kaitinamas

B)...pastebimas tik kai kuriuose skysčiuose

4. Kuris skystis – kvepalai, vanduo ar saulėgrąžų aliejus – išgaruos greičiau nei kiti?

A) Kvepalai

B) Vanduo

B) saulėgrąžų aliejus

D) Jie išgaruos tuo pačiu metu

5. Kokioje temperatūroje vyksta garavimas?

A) Tam tikra kiekvieno skysčio verte

B) Kai teigiamas

B) Bet kokiam

6. Atsiranda dinaminė pusiausvyra tarp garų ir skysčio...

A) ... kai garų masė tampa lygi skysčio masei

B) ... kai iš skysčio išeinančių molekulių skaičius tampa lygus į jį grįžtančių garų molekulių skaičiui

B) ... kai garų molekulių skaičius tampa toks didelis, kad garavimas sustoja

7. Kuo nesotieji garai skiriasi nuo sočiųjų?

A) Skirtingos ugdymo sąlygos

B) Pasireiškimo dažnis

B) Trūksta dinaminės pusiausvyros tarp garų ir skysčio

Teisingi atsakymai:

Bibliografija:

V.F. Dmitrijeva Fizika profesijoms ir techninėms specialybėms; Maskvos leidybos centras „Akademija“, 2012 m.

  1. Elektroninio žurnalo „Konferencijų salė“ svetainė www.konf-zal.com

Rusų kalbos pamoka 6 kl

Tema: „Kuo homonimų žodžiai skiriasi vienas nuo kito“

Tikslas: formuoti mokinių supratimą apie homonimų žodžius ir jų skirtumus vienas nuo kito.

Sukurkite sąlygas UUD susidarymui:

Asmeninis: organizuoti veiklą, kad mokiniai suvoktų praktinę studijuojamos medžiagos reikšmę.

Metasubject: R : skatinti gebėjimo išsikelti tikslą, planuoti savo veiklą ir jį vertinti formavimąsi.KAM : skatinti mokinių verslo bendradarbiavimo įpročių ir bendravimo kultūros ugdymą, modeliuoti dalyvavimo dialoge taisykles, įvertinti savo kalbos kultūrą.P : prisidėti prie kiekvieno mokinio pažintinių ir kūrybinių gebėjimų ugdymo.

Tema: ugdyti gebėjimą rasti homonimus tekste ir žodyne, skatinti įgūdžių ugdymąskaityti, kurti, analizuoti kalbinį tekstą; mokyti lyginti žodžių reikšmę, sandarą ir rašybą,sudaryti sąlygas savarankiško darbo įgūdžių ugdymui.

Pamokos tipas : kombinuota pamoka.

Judėti mokymai:

. Laiko organizavimas.

Psichologinis požiūris: „Viskas tavo rankose“.

- Prieš pradėdamas pamoką, noriu jums perskaityti palyginimą: „Gyveno kartą išmintingas žmogus, kuris žinojo viską. Vienas žmogus norėjo įrodyti, kad išminčius ne viską žino. Laikydamas rankose drugelį, jis paklausė: „Pasakyk man, šalavijas, kuris drugelis yra mano rankose: miręs ar gyvas? Ir jis galvoja: „Jei gyvasis sakys, aš ją užmušiu, jei miręs sakys, paleisiu“. Išminčius, pagalvojęs, atsakė: „Viskas tavo rankose“.

Vaikinai, nuo jūsų taip pat priklauso, kaip vyks mūsų pamoka. Viskas mūsų rankose! Tikiuosi, kad šiandien viskas susitvarkys ir pamoka bus gerai!

O dabar norėčiau paliesti kai kurių vaikinų rankas ir užduoti klausimą apie kai kuriuos jūsų studijuojamus dalykus (prieina prie norinčiųjų ).

Matematika: kaip rasti nežinomą produktą? (reikia padauginti koeficientą 1 iš koeficiento 2 ) - Biologija: išvardinkite 4 gyvosios gamtos karalystes (grybų karalystė, augalų karalystė, gyvūnų karalystė, bakterijų karalystė ) - Geografija: kokiame žemyne ​​yra Rusija?(Eurazija) - Literatūra: kas yra pasakos „Varna ir lapė“ autorius? (I. A. Krylovas).

II . Namų darbų tikrinimas . -

- Mokiniai savarankiškai vertina savo darbą klasėje įsivertinimo lapuose.

III . Informacinių žinių atnaujinimas . (užsirašyk numerį, šaunus darbas, palik eilutę temai užrašyti).

Leksinis apšilimas.

Kryžiažodžio sprendimas. 1-5 skaidrės.

Horizontaliai: 1 . Kalbotyros šaka, tirianti kalbos žodyną (žodynas A) .2 . Žodžiai panašios reikšmės (sinonimai ).

Vertikaliai: 3 . Žodžiai, kurie turi skirtingas reikšmes, bet yra panašūs garsu ir rašyba(homonimai). 4. ( galite elgtis priešingai: paklauskite vaikų, kokio žodžio trūksta kryžiažodyje, paklauskite klasės patys ) Žodžiai su priešingomis reikšmėmis (antonimai).

Kuris šio kryžiažodžio žodis sujungia visus kitus kryžiažodžio žodžius? (žodynas ). Šiandien toliau dirbame su skyriumi „Žodynas“. Pabandykime išsiaiškinti, kokia tai žodyno sąvoka.

IV . Pamokos temos ir tikslo nustatymas. Motyvacija mokinių mokymosi veiklai. 6 skaidrė.

Klausykite mįslės ir atspėkite, apie ką ar apie ką ji?

Ateik, išmok šaudymo su manimi

Ir ieškok manęs sode.

Galiu tiksliai pataikyti į paukštį,

Ir dažniau atsiduriu kopūstų sriuboje.

Apie ką ar apie ką ši mįslė?(svogūnai) – Kokia prasme čia vartojamas žodis „svogūnas“? (svogūnas – priemonė šaudyti, svogūnas – daržovė).7 skaidrė. Kaip vadinami žodžiai, kurie turi skirtingas reikšmes, bet yra vienodi garsu ir rašyba? (homonimai )

Pabandykime suformuluoti savo pamokos temą (homonimai ). Ar tai tau nauja tema? (Nr ). Ar norite sužinoti, kuo homonimų žodžiai skiriasi vienas nuo kito?Temos įrašymas į sąsiuvinį.

Patys susiraskite šią temą vadovėlyje ir pagalvokite, kokius tikslus turėtume išsikelti sau (sužinokite, kas yra homonimai , y žinoti, kuo homonimai skiriasi vienas nuo kito , mokėti dirbti su žodynu, kurti sakinius su homonimais, išmokti kurti ir analizuoti kalbinius tekstus)

V . Pirminis naujų žinių įsisavinimas.

Pažvelkime į homonimų žodžius. Pabandykime, pasinaudodami savo žiniomis ir vadovėlio pagalba, sudaryti kalbinį pasakojimą tema „“Kuo homonimų žodžiai skiriasi vienas nuo kito?

Darbas 3 grupėmis (3 eilės). Darbas su kortelėmis.

Atlikite užduotis kortelėse. Klasėje raskite teisingą atsakymą. Paruoškite vieną asmenį iš grupės atsakyti. Atsakęs mokinys savo ženklą pakabina lentoje.

Kiekviename stulpelyje parašykite frazes (kaip aiškina mokiniai ).

nuskęsti malkos -

nuskęsti vandenyje.

Kuo šie homonimų žodžiai skiriasi vienas nuo kito?

Klasėje raskite teisingą atsakymą.

Atviras pavaduotojasO į-

prieš mane yra aukštaūgisA mok.

Gražus augo sodeIr ryžiai – man patinka saldūs ryžiaiIr Su.

Kuo šie homonimų žodžiai skiriasi vienas nuo kito?

Klasėje raskite teisingą atsakymą.

Apie.. papurtyti draugą – apie spausk po namus.

Gėlė ro – puokštė ro

Įterpti rašybą.

Apibendrinkime ir padarykime bendrą išvadą.

VI . Pradinis supratimo patikrinimas .

Truputį pailsėkime.Mokiniai pagal muziką žaidžia žaidimą „Surask namą“ ir tuo pačiu pasirenka sau užduotį ant kortelės.

Fiziniai pratimai (srovelė + užduoties atlikimas)

Užduotis „Srautas“: - Perskaitykite homonimų žodžius (frazių derinius) ant kortelių ir pagalvokite, kuo jie skiriasi vienas nuo kito, ir atsistokite šalia jūsų atsakymą atitinkančio ženklo.

apytiksliaie suplėšyti suknelę - apytiksl.Ir prisiekti

draugai

valgomieji grisb – virusinis grisp

Atsisėdę mokiniai perskaito savo žodžių junginius, mokytojas ir kiti mokiniai patikrina užduoties teisingumą 8 skaidrėje . Mokinys rodo savo kortelę po ženklais.

- Į savo bloknotą įtraukite keletą žodžių stulpeliuose iš ankstesnės užduoties.

VI . Pirminis konsolidavimas.

Vaikinai, vienarūšiai žodžiai taip pat įrašyti į aiškinamuosius žodynus. Skirtingai nuo polisemantinių žodžių (polisemantiniai žodžiai yra žodžiai, kurie turi daug reikšmių ir šių žodžių reikšmės turi kažką bendro), kurių visos reikšmės atskleidžiamos viename žodyno įraše, homonimai apibūdinami skirtinguose žodyno įrašuose. Pavyzdžiui, atsiverskime vadovėlio aiškinamąjį žodyną p. 308.

Darbas su žodynu . 9 skaidrė.

„Auksinis“ yra polisemantinis žodis, nes šio žodžio reikšmės pateiktos viename žodyno įraše, o žodis „prieveiksmis“ yra homonimas, nes jo reikšmė pateikiama skirtinguose žodyno įrašuose.

10 skaidrė. Diferencijuotas darbas: Visos užduotys surašomos į sąsiuvinį.

1. Individuali užduotis:

Raskite homonimą žodį žodyne ar mokyklos žodyne ir užsirašykite jo leksinę reikšmę savo sąsiuvinyje.

Tarpusavio peržiūra : Mokiniai tikrina vieni kitų sąsiuvinius ir pažymi paraštėse.

2. Dirbkite poromis. Pvz. 321 iš vadovėlio (2 žodžiai). Egzaminas: Mokiniai perskaitė savo sakinius klasei.

3. Darbas trise arba keturiese:

Kūrybinis darbas . Remdamiesi šiuo rimu, sukurkite kalambūrą.

Kalbėjimas (pranc. kalembūras) – literatūrinis prietaisas, tame pačiame kontekste naudojant skirtingas vieno žodžio reikšmes arba skirtingus žodžius ar frazes, kurios skamba panašiai.

. …….. . iššoko iš duobės

Ir……….. prie raudonosios audinės:

- . . ………..?

Pas lapę.

-………………..?

Voveraitės

Originalus.

Goferis iššoko iš duobės

Ir jis paklausė raudonosios audinės:

Kur buvai?

Pas lapę.

ka tu ten valgei?

Voveraitės. (Ja. Kozlovskis)

Apžiūra : Gautų kalambūrų skaitymas klasei. Mokytojas skaito originalą po mokinių atsakymų.

VIII . Pamokos santrauka.

- Taigi, apibendrinkime pamoką.IšsiaiškinkimeKokia svarbia informacija papildėte savo žinias?Įvertinkite savo darbą klasėje (naudodami algoritmą).11 skaidrė. - Įvertinti pamokos užduočių sudėtingumo laipsnį.

Atsistokite, kas davė sau 5, 4, 3. – Kokį bendrą įvertinimą sau skiriate?– Ar pavyko išspręsti problemą?Kur šios žinios jums pravers?

IX . Namų darbai : 12 skaidrė. 40 punktas, p. 114-115,

pasirinktinai : 1) pvz. 322.

2) kūrybinis darbas: nupieškite kelias homonimų žodžių poras.

X . Atspindys .

- O dabar ašNorėčiau sužinoti, kokia nuotaika baigi mūsų pamoką.

Mokiniai prieina prie nuotaikų balių ir parodo savo nuotaiką.

1

Kuo šie homonimų žodžiai skiriasi vienas nuo kito?

Klasėje raskite teisingą atsakymą.

nuskęsti malkos -

nuskęsti vandenyje.

2

Kuo šie homonimų žodžiai skiriasi vienas nuo kito?

Klasėje raskite teisingą atsakymą.

Atviras pavaduotojasO į-

prieš mane yra aukštaūgisA mok.

Gražus augo sodeIr ryžiai – man patinka saldūs ryžiaiIr Su.

3

Kuo šie homonimų žodžiai skiriasi vienas nuo kito?

Klasėje raskite teisingą atsakymą.

Apie.. papurtyti draugą – apie spausk po namus.

Gėlė ro – puokštė ro

Įterpti rašybą.

Noriu valgyti – turiu bilietą

aštri medvilnė – balta medvilnė

roT asmuo - senovės rod

pavasario raktas - namo raktas

mokyklos kreida - šis tvenkinys yra kreida

pūkuotas bendradarbisT – įd miestai

lapės skylė – iššoko maža audinė

geležiniai bokalai – mokykliniai

grindųA ridenti vaiką – lytisO išvynioti apatinius

kaimo klubas – dūmų dvelksmas

medinės lentynos – kareivių lentynos

apytiksliaie suplėšyti suknelę - apytiksl.Ir prisiekti

draugai

šuns uodega - uodega ant galvos (šukuosena)

keturiasdešimt kartų – ant šakos yra daug keturiasdešimties

valgomieji grisb – virusinis grisp

tušinukas - durų rankena

Įsivertinimo lapas ____________________ Įvertinkite save naudodami penkių balų sistemą

Bendras įvertinimas

Mokinys – studentas, pamoka – pora, mokytojas – dėstytojas, mokykla – universitetas... Atrodo, kad šių sąvokų alchemija paprasta. „Universitetas yra kaip mokykla, bet tik sunkesnis“. Ar taip yra? pažvelgė į studentišką gyvenimą gimnazisto akimis ir yra pasiruošęs kalbėti apie „alma mater“ ir „mokyklos kiemo“ skirtumus.

1 skirtumas: daug laisvės ir atsakomybės

„Palik savo gimtąjį lizdą“, „leisk į nemokamą kelionę“, „įžengk į pilnametystę“. Atsisveikinimo ceremonijoje tai vadinama kitaip, bet prasmė ta pati: peržengęs gimtosios mokyklos, licėjaus ar gimnazijos slenkstį teks tapti savarankiškesnis. Jums suteikta veiksmų laisvė pareikalaus didelės atsakomybės. Mokinys – suaugęs žmogus, kuris pats turi daug ką nuspręsti ir kontroliuoti.

2 skirtumas: naujos koncepcijos

Studentas gyvena pagal savo sampratas, kurios mokiniui nepažįstamos. Pavyzdžiui, pora. Jei pamokos laiką padauginsite iš dviejų ir atimsite 10 minučių, gausite studijų sesijos universitete trukmę. Paprastai akademinės valandos vyksta formoje paskaitos(dėstytojas kalba, mokiniai užrašo) ir seminarai(dėstytojas koordinuoja pranešimus skaitančius mokinius). Universitete ir iš jo nepabėgsi laboratoriniai, praktiniai, kontroliniai darbai.

Iš pradžių bus sunku kalbėti kaip studentui. Gavęs statusą pirmakursis, ateisi į savo fakultetas ir kartu su klasiokai ir ieškok to, kurio tau reikia auditoriją kad nevėluotų porą kartų mokytojai, docentas arba profesoriui. Už nugaros semestras, tai yra šeši mėnesiai, turėsite laiko susipažinti dekanas fakultetas, rektorius universitetas, ir jūs taip pat suprasite ką grupės kuratorius skiriasi nuo klasės auklėtojos.

Skirtumas Nr. 3: kaip elgiatės taip gyvenimas susiklostys

Studentų gyvenimas labai priklausys nuo pasirinktos studijų formos. Įstojęs į biudžetą gausi stipendiją ir dvejų metų darbo praktiką, teks susimokėti už mokymus, bet baigęs esi laisvas kaip paukštis.


Nuotykiai laukia ir stojančiųjų į universitetą savo mieste. Nuo pirmųjų metų užmegsite daug naujų pažinčių

Skirtumas Nr. 4: Vietoj namo, studento butas arba nuomojamas būstas

Gyvenimas studentų bendrabutyje labai skiriasi nuo to, kas rodoma jaunimo komedijose.Negalite numatyti iš ankstokaip išeis. Kiek jaukus bus kvartalas, kaip draugiški kaimynai ir koks lojalus komendantas, sužinosite tik įsikraustę.

Jei negausite lovos studentų bendrabutyje, būsto teks ieškotis patiems. O tai – papildomi sunkumai: būsto nuoma kur kas brangesnė, butai dažnai būna atokiau nuo ugdymo pastato, sunku atspėti, kokio charakterio yra buto savininkas.

5 skirtumas: gaminate patys

Sklando legendos apie tai, kaip mokiniai valgo. Jei studijuojate savo mieste, galite pasilepinti naminiu maistu. Bet tie, kurie gyvena toli nuo tėvųgreitas maistas. Patariame nepasiduoti pagundai ir nepalepinti skrandžio.


6 skirtumas: išmokite mokytis

Universitetas griežtai nekontroliuoja paskaitų lankymo ir užduočių atlikimo. Tačiau neskubėkite mesti studijų. Tokios nuodėmės, net ir pačios mažiausios, išaiškės prieš seansą. Malonūs ir kantrūs mokytojai per egzaminus gali būti griežti ir reiklūs.

Skirtumas Nr. 7: kreipimasis į „tu“

– Pone, ar norėtumėte pateikti šią nuostabią santrauką patikrinti, kad galėčiau pradžiuginti akis jūsų minčių perlais?

Iš pradžių mokytojų adresai „tu“ sukels tokią pat reakciją, kaip ir į aukščiau pateiktą frazę. Pripraskite, pone.

Skirtumas Nr. 8: natų kilogramai

Įprastus 12 lapų sąsiuvinius teks pakeisti „didelio kalibro“: po 48, 96 lapus. Mokiniai dažnai turi žiedinius sąsiuvinius, kuriuose gali įterpti popieriaus blokus. Rašyti teks daug ir greitai.


Skirtumas Nr. 9: Jūs pats ieškote informacijos

Mokykloje nesuka galvos, kokius vadovėlius panaudoti, nes metų pradžioje tau duodama visa krūva knygų. Bet teta iš universiteto bibliotekos nenuspręs, iš kur semiesi žinių. Pirmoje paskaitoje dėstytojai įvardins vadovėlius, kuriuos geriausia naudoti ruošiantis. Jei sulėtinsite greitį, visos knygos bus sutvarkytos, o tada teks tenkintis spaudiniais.

Naudokitės universiteto elektronine biblioteka, joje yra katalogas ir saugykla (mokomoji medžiaga elektronine forma). Jei jums reikia interneto studijoms, eikite į bibliotekos skaityklą.

10 skirtumas: Mokytojams nerūpi, kaip tu mokaisi.

Mokyklų mokytojai net pačius įkyriausius nevykėlius tempia už ausų iki pat pabaigos. Universitete taip nebūna. Tokių „spartiečių“ dėstytojai turi ne mažiau kaip 300: kai kurie nelankė paskaitų, kas nepateikė ataskaitos, kai kurie nebaigė kursinių darbų. Stenkitės neatsilikti nuo visų! Ir graikų karaliui nebūtų pavykę.

11 skirtumas: ji ateina du kartus per metus

Šešios raidės, pirmoji yra „s“, paskutinė – „i“. Kiekvienas, kuris praktiškai pažįsta šį žodį, nelabai mėgsta jo tarti SU luh. Bet iš egzamino E naujas, deja, SU studentas neturi kur eiti. Nors ir bijoti SU Aš nevertas. Svarbiausia apsilankyti, kai esi užsiėmęs IR Esu geras mokinys .


Skirtumas Nr. 12: mokykliniai pasiteisinimai neveiks

„Daugiau nebuvau dėl prastos sveikatos, dėl šeimyninių priežasčių, dėl dalyvavimo konkurse ir t. t. Toks užrašas universitete neveiks: pravaikštas gali pateisinti tik oficialus išleidimas. Gerai, kad tėvai nekviečiami į universitetą.

13 skirtumas: apsirenkite taip, kaip norite

Daugeliui naujai nukaldintų mokinių didelė laimė pakeisti nepatogią mokyklinę uniformą į įprastus džinsus, baikerių švarką ir sportbačius. Taip, universitete nėra griežto aprangos kodo, tačiau tai nereiškia, kad dėstytojai užmerkia akis į studento išvaizdą, ypač jei jis pretenzingas ir netvarkingas. Jei sutinkate ką nors prastai pagal savo drabužius, galbūt negalėsite jo įvertinti pagal savo intelektą.

14 skirtumas: Pamirškite, kas buvote anksčiau

Ar pamenate, kaip pradinėje mokykloje buvote puikus mokinys, o vidurinėje ir vidurinėje mokykloje staiga pradėjo slinkti kai kurių dalykų pažymiai? Ši tendencija greičiausiai išliks ir universitetuose. Jūsų alma mater devynerių ir dešimtukų gauti nėra taip paprasta, todėl būkite pasiruošę savo studentišku pasididžiavimu nusileisti nuo kalno. Tačiau atminkite: viskas, kas yra žemiau „4“ ženklo, yra „nesėkmė“.

15 skirtumas: nėra dienoraščių

Taip, beje, mokinio pažymiai kaupiami pažymių knygelėje, kurios, skirtingai nei dienoraščio, geriau neprarasti: Tai kainuos daug nervų.

16 skirtumas: linksminkitės su savimi

Jei mokyklose renginius pirmiausia organizuoja vadovybė, tai universitetuose yra atvirkščiai. Mokiniai savo iniciatyva kuria įvairius projektus, rengia konkursus, akcijas. , ypač viso universiteto renginiuose, kur studentai gina savo fakulteto garbę.

17 skirtumas: įsitraukite į savęs tobulėjimą

Be žodžio „sesija“ mokinius ypač gąsdina dar du žodžiai: „diplomas“ ir „valstybiniai egzaminai“. Tačiau pirmakursiui dar per anksti apie tai galvoti. Jei nuolat tobulinsite savo sugebėjimus, lengvai susidorosite su visais sunkumais.

Jei medžiaga jums buvo naudinga, nepamirškite jos paspausti „patinka“ mūsų socialiniuose tinkluose

Pretendentų sąrašas paskelbtas, jame yra jūsų pavardė. Jis prasidės po kelių savaičių. Tik kas yra šioje miglotoje ateityje? Baisu ir įdomu. Venos dreba. Nesikratyk, studente! Geriau skaitykite, kad sužinotumėte kuo universitetas skiriasi nuo mokyklos? Ir Ar sunku studijuoti universitete?.

1. 1 pora = 2 pamokos

Taip, ne pati geriausia naujiena. Jūs jau žinote, kad pamokos universitete trunka 1,5 valandos, tiesa? Tačiau neskubėkite išsigąsti ir atsiimti dokumentų. Per kelias dienas pradėsite prie to priprasti. Tiesą sakant, tai nėra taip ilgai, ypač jei pora yra įdomi (ir taip atsitinka). Yra ir pliusas: jei mokykloje tekdavo neštis sąsiuvinius iš karto 6-7 dalykams, tai čia tik 2-4. Tai reiškia, kad jūsų krepšys taps daug lengvesnis.

2. Pamokos vienodos – poros skirtingos

Mokyklos pamokos yra standartinės ir beveik kiekvienai iš jų reikia pasiruošti. Universiteto poros gali būti trijų tipų ir visos skiriasi viena nuo kitos:

Paskaitos. Tai mokytojo monologas. Grupė turi išklausyti ir užsirašyti informaciją. Mokytoja daug kalba ir nesivargina diktant. Tai reiškia, kad turite rašyti greitai, su santrumpos ir tik svarbiausius dalykus. Tačiau jei netingėsite juose lankyti ir pilnai užsirašinėsite, užsiėmimo metu savo gyvenimą gerokai palengvinsite. Juk iš esmės paskaitose pateikiami jau paruošti egzamino atsakymai. Puiki premija: per paskaitą niekada neužduodami namų darbai.

Seminarai. Jie apima savarankišką informacijos paiešką norima tema. Pirmiausia grupė gauna klausimų sąrašą ir turi rasti į juos atsakymus. Seminaro metu mokytojas nutyla ir garsiai kalba. Studentai įeina į areną. Paprastai jie gali naudoti savo užrašus ir vadovėlius, nes seminaras nėra egzaminas. Pagal pamokos rezultatus skiriami pažymiai. Aktyviausi kalbėtojai gali tikėtis automatinio testo ar egzamino.

Laboratoriniai darbai.Įdomiausia ir, ko gero, sunkiausia veiklos rūšis. Fizikai atlieka eksperimentus laboratorijose, chemikai – su reagentais, informatikai rašo programas. Per semestrą reikia atlikti tam tikrą skaičių laboratorijų, o jų pažymiai turi įtakos egzaminui.

3. Kada atostogos?

Jie atostogauja 4 kartus per metus, o visą vasarą užsiėmimų nevyksta. Mokiniai eina į pamokas lapkričio pradžioje ir kovo pabaigoje, pavydėdami tiems, kurie šiuo metu atostogauja. Jie ilsisi tik du kartus per metus. Egzaminą laikantys gruodį ilsisi beveik visą sausio mėnesį. Yra ir tokių, kurie sausio mėnesį turi laikyti egzaminus. Pirmiausia jie išvažiuoja savaitės Naujųjų metų atostogų, tada laiko egzaminus, o po to turi dvi savaites atsigauti. Naujas semestras prasidės vasario pradžioje. Vasaros atostogos sutrumpintos iki 2 mėnesių: sesija vėl vyksta birželio mėnesį.

4. Mokytojai ir dalykai

Mokyklos mokytojus galima suskaičiuoti ant vienos rankos. Dalykų mažai, o visi jie mokomi keletą metų iš eilės. To negalima pasakyti apie studijas universitete. Galime užtikrinti, kad per 4 bakalauro studijų metus sutiksite kelis kartus daugiau mokytojų nei per 11 mokslo metų. „Ilgalaikių“ daiktų yra labai mažai. Dauguma kursų trunka vieną, kartais du, semestrus, tad kas pusmetį dėstytojų „komplektas“ keičiasi beveik visiškai.

5. Požiūris

Mokykloje jie mėgsta kartoti, kad „universitete niekas su tavimi nesipyks“. Ir tai yra sąžininga tiesa. Jei dėstytojai įnirtingai kovoja dėl akademinių rezultatų, tai universitete jie su studentais elgiasi visiškai kitaip. Mokytis bent „patenkinamai“, išlaikyti egzaminus be skolų, atsakyti į seminarus - visa tai yra studento ir tik studento interesai. Jei to nepadarysite, niekas jūsų neaprengs ir nepaskambins jūsų tėvams. Jūs tiesiog negausite stipendijos. Arba liksite be kulkosvaidžio ar net be galimybės laikyti egzaminą. Bet tai bus tik jūsų problemos.

6. Egzaminai

Jūs, būsimas pirmakursis, ką tik išlaikėte vieningą valstybinį egzaminą, o tai reiškia, kad žodis „egzaminas“ jums asocijuojasi su kontroliniais darbais, rašto darbais, ilgamečiu pasiruošimu. Tačiau dabar jūsų laukia visiškai kitokie egzaminai.

Visuose Rusijos universitetuose nebus rengiami šabloniniai testai, kuriuose yra tik vienas teisingas atsakymas. Kiekvienoje sesijoje (du kartus per metus) būsite tikrinami 4-5 egzaminais žodžiu iš svarbiausių dalykų. Medžiaga ruošiantis tokiam egzaminui yra semestro paskaitos, taip pat informacija, kurios kruopščiai ieškojote seminarams. Likus kelioms savaitėms iki egzamino, mokytojas pateiks grupei klausimų sąrašą, kad tiksliai žinotumėte, ką studijuoti. Jokio „kiaulės kišenėje“, kaip per vieningą valstybinį egzaminą. Egzaminai laikomi žodžiu tam pačiam mokytojui, kuris dėstė dalyką.

Sutikite, nors sesija yra dažnas lankytojas, išlaikyti tokius egzaminus yra daug ramiau ir morališkai lengviau nei vieningą valstybinį egzaminą. Be to, jūs netgi galite uždirbti pažymį automatiškai.

7. Stipendija

Ir pabaigai graži detalė: studentai kas mėnesį gauna stipendiją jūsų neatidėliotiniems poreikiams. Pirmą semestrą suteikiama visiems, vėliau – pagal sesijos rezultatus. Taigi čia yra finansinė paskata gerai mokytis. Baigusiems sesiją be C pažymių, skiriama nuolatinė stipendija, o absoliučiai puikiai besimokantiems – padidinta.

Rezultatai

Na, mielas pirmakurse, drąsiai lauki mokslo metų pradžios ir nieko nebijok. Dabar jūs žinote, kam pasiruošti! Mažiau nei po poros mėnesių tapsite tikru studentu ir suprasite visas universiteto subtilybes.

Rusų kalboje žodį „pora“ galime vartoti reikšdami batų porą, rankų porą, šokėjų porą ir įsimylėjusią porą. Anglų kalboje yra žodžiai pair ir couple, kuriuos mes verčiame kaip „pair“. Tačiau jie naudojami įvairiose situacijose. Išsiaiškinkime, kurie.

Pora

Tarimas ir vertimas:

Pair / [žirnis] - pora

Žodžio reikšmė:
Du objektai arba žmonės, sudarantys vieną visumą

Naudokite:
Mes naudojame žodžių porą, kai kalbame apie du elementus, kurie yra vienas arba rinkinys. Tai gali būti pora pirštinių, pora akinių, pora akių, pora batų, pora kojinių, pora auskarų ir kt. Žmonių atžvilgiu pora yra du žmonės, kurie yra susiję bendras užsiėmimas. Pavyzdžiui: ši šokėjų pora buvo geriausia.

Pavyzdys:

Jis nusipirko a pora juodų batų vakar.
Vakar jis nusipirko porą juodų batų.

Tai pora mokinių atliko pratimą.
Ši mokinių pora atliko pratimą.

Pora

Tarimas ir vertimas:

Pora [ˈkʌpəl] / [ka’pal] - pora

Žodžio reikšmė:
Keli žmonės ar objektai

Naudokite:
Mes vartojame žodį pora, kai kalbame apie porą žmonių, kurie yra susiję. romantiški santykiai ar santuoka. Pora taip pat vartojama reikšme "kai kurie". Pavyzdžiui: Ji pakvietė porą draugų į savo gimtadienį.

Pavyzdys:

Duok jiems a pora minučių.
Duokite jiems porą minučių.

Jie yra labai gražūs pora.
Jie labai miela pora.

Koks skirtumas?

Mes naudojame pora, kai kalbame apie du objektus, kurie yra viena visuma arba rinkinys. Kalbant apie žmones, mes sakome apie du žmones, kuriuos jungia bendra veikla. Pavyzdžiui, visi mokiniai buvo suskirstyti į poras.

Mes naudojame pora kai kalbame apie porą žmonių, kurie yra vedęs ar romantiškai susijęs. Pora taip pat naudojama reiškia "keli". Pavyzdžiui, atnešk man porą kėdžių.

Konsolidavimo pratimas

Įrašykite teisingus žodžius šiuose sakiniuose:

1. Ji atvyks po ___ dienų.
2. Po lova buvo ___ kojinių.
3. Visiems patiko šis ___ atlikėjas.
4. Pažiūrėkite į šį mielą ___.
5. Jis išsinuomojo ___ pačiūžas.
6. Perskaičiau ___ šio žurnalo puslapius.
7. Jaunas ___ vaikščiojo parke per lietų.

Palikite savo atsakymus komentaruose po straipsniu.

2024 m. nowonline.ru
Apie gydytojus, ligonines, poliklinikas, gimdymo namus