Augintiniai. Pamokos santrauka ikimokyklinio amžiaus vaikams
Medžiagos aprašymas: Atkreipiu jūsų dėmesį į pamokų, skirtų vidurinio pogrupio (4–5 metų) vaikams, santrauką tema „Gyvūnėliai“. Ši medžiaga bus naudinga vidurinės grupės mokytojams arba skirtingų amžiaus grupių mokytojams. Edukacinės pamokos metmenys skirti ugdyti žinias apie augintinius, ugdyti draugišką požiūrį ir norą jais rūpintis.Pamokos apie pažintinį vystymąsi tema „Naminiai gyvūnai“ santrauka
Tikslas: Išplėskite vaikų supratimą apie naminius gyvūnus (apie tai, kaip jie atrodo, ką valgo, kaip jais rūpinamasi ir kokią naudą jie duoda žmonėms).Klasių eiga:
Ant stalo priešais vaikus padėkite medinį modelį su augintiniais ir žaislais.
1 Įžanginė dalis:
Pedagogas: Vaikai, šiandien kalbėsime apie naminius gyvūnus (1 skaidrė) Papasakok, ką jau žinai apie juos?
(vaikai kalba apie jiems pažįstamus gyvūnus)
Pedagogas: Gerai padaryta vaikinai. Dabar pažaisime su tavimi? Užduosiu mįslių, o atsakymai pasirodys kompiuterio ekrane.
Storos žolės susipynusios,
Pievos susiraukusios,
Ir aš pati esu garbanota,
Net ir su garbane (2 skaidrė: Ram)
Kas dainuoja užsimerkęs?
Jis atidaro burną ir nedainuoja.
Eina tyliais žingsniais,
Nebijo tamsos.
Ir nors jis dėvi sodrų kailinį,
Mėgsta pasišildyti prie krosnelės. (3 skaidrė: Katė)
Tikras vyro draugas,
Labai aiškiai girdžiu kiekvieną garsą.
Turiu puikią uoslę
Gera akis ir gera klausa. (4 skaidrė: šuo)
Nosis apvali,
O žvali uodega nerta.
Mama – kiaulė, tėtis – kiaulė.
Jis yra jų mėgstamiausias sūnus. (5 skaidrė: paršelis)
Aš tau pasakysiu: „Aš-aš-aš!
Pasiruoškite žiemai!
Greitai nukirpk man kailį
Ir kojines pats numegzk!“ (6 skaidrė: ožka)
Raudonoji pieninė
Dieniniai ir naktiniai kramtymai:
Juk žolė nėra taip paprasta
Paversti pienu. (7 skaidrė: karvė)
Ne artojas, ne kalvis, ne stalius,
Ir pirmasis darbuotojas kaime (8 skaidrė: Arklys)
(išklausyti vaikų atsakymus, užduoti pagrindinius klausimus, jei reikia)
2 Pagrindinė dalis:
Pedagogas:Šaunuoliai vaikai, jie spėjo atspėti visus mūsų svečius. Dar kartą prisiminkime šiandien pas mus atėjusių gyvūnų vardus (avinas, katė, šuo, kiaulė, ožka, karvė, arklys)
– Kaip visus šiuos gyvūnus galima pavadinti vienu žodžiu? (Augintiniai)
- Kodėl mes juos taip vadiname? (Nes juos prižiūri žmogus)
-Kaip vadinasi namas, kuriame gyvena šie gyvūnai? (9 skaidrė: Gyvūnų ūkis)
Pedagogas: Vaikinai, pažaiskime žaidimą „Pavadink mažylius augintinius“? Aš parodysiu skaidres, o jūs pavadinsite mažylius augintinius.( skaidrių demonstravimas nuo 10 iki 15)
Pedagogas:
-Pasakykite, ką valgo augintiniai? (vaikai duoda, jei reikia, užduokite pagrindinius klausimus)
- Kokią naudą jie duoda žmonėms? (vilna, mėsa, oda, pienas, šunys saugo namus, katės gaudo peles)
Pedagogas: Vaikinai, nupieškime augintinį kartu? Prašau, pažiūrėkite į ekraną, kokį gyvūną matote? (16 skaidrė: Katė, šuo)
-Dabar pabandysime nupiešti tą pačią katę ar šunį. Eik prie stalų.
(Vaikai sėdi prie stalų ir piešia pasirinktą gyvūną)
Pedagogas: Kokius gražius piešinius padarei! Dabar atlikime pirštų gimnastiką „Katė aštrina nagus“.
„Jei katė pagaląsta nagus (sulenk ir stipriai ištiesina pirštų galiukus), už lango lis.
(Vykdoma gimnastika)
Pedagogas: Dabar noriu pakviesti jus žaisti žaidimą „Atspėk kas“. Įjungsiu garsus, kuriais bendrauja gyvūnai, o įdėmiai įsiklausę įvardinsite šiuos gyvūnus. (garso takeliai: šuns lojimas, karvės murkimas, katės murkimas, ožkos bliovimas, arklio kauksėjimas)
(Vaikai atsako)
Pedagogas: Puiku vaikai, jie atpažino mūsų svečių balsus. Papasakosime, kaip mokame meiliai vadinti savo augintinius.
Pratimas „Paskambink man maloniai“: Katė. Kaip ją meiliai pavadinsi? (kačiukas) šuo? (šuo) karvė? (panelė) arklys? (arklys) avis? (ėriukas).
Pedagogas: Taigi, apibendrinkime savo pamoką, apie ką šiandien kalbėjome? Kodėl žmonės turi augintinius? Kaip jais rūpinamasi? (Vaikai atsako, papildydami vienas kito atsakymus)
Išsilavinti: Puiku, šiandien daug išmokote ir prisiminėte. Ačiū visiems!
Projektas ikimokyklinio amžiaus vaikams „Gyvūnų pasaulis“
"Naminių gyvūnėlių pasaulis"
1 skaidrė vaikų su augintiniais nuotrauka
Pirmaujantis:
Labas rytas! Paukščiai pradėjo giedoti!
Geri žmonės, kelkitės iš lovos!
Visa tamsa slepiasi kampuose,
Saulė pakilo ir imasi reikalų.
Pirmaujantis:
Kur saulė?
Dar nepabudo. Paskambinkime.
Vaikai:
Saulėta, parodyk save!
Apsirenkite raudona spalva.
Paskubėk, nesidrovėk.
Sušildykite mus, vaikinus.
Pirmaujantis: Taigi saulė pabudo
2 skaidrė Skamba daina „The Sun is Shining“, pasirodo saulė
Vaikas:
Saulė, saulė,
Pažiūrėk pro langą
Pažiūrėk į vaikinus.
Parodykite šiek tiek šviesos vaikams.
Pirmaujantis:
Vaikinai, mes gavome laišką! Močiutė Malanya ir senelis Fiodoras kviečia mus visus aplankyti.
Ar norite aplankyti savo senelius?
Vaikai:
Mes norime.
Pirmaujantis: Kur jie gyvena?
Logoritminis žaidimas„Stebuklų kaimas“:
Ant kalno stovi trobelė (delnai sulenkti į „žiūronus“, žiūrėk)
Koks čia stebuklas? (išskleiskite rankas į šonus, gūžtelėkite pečiais)
Sode bręsta obuoliai (atsistokite ant kojų pirštų galų, išsitieskite)
Antys plaukioja tvenkinyje (plaukia aplink, rankos prispaudžiamos prie kūno, delnai pakelti į viršų ir į šonus)
Karvės kramto žolę (pridėkite rodomuosius pirštus prie kaktos - „ragai“)
Gaidžiai dainuoja iš visų jėgų...(atsistokite ant vienos kojos, suplokite "sparninėmis" rankomis)
Ten gyvena močiutė ir senelis (pakaitomis atlošia skruostus kumščiais)
Labai laukiame savo anūkų... (remdamas į skruostus kumščiais)
Per upę metamas tiltas (sulenk rankas į „lentyną“ priešais save).
Mes einame jus aplankyti! (vaikščioti vietoje).
Pirmaujantis:
Pasirodo, mano seneliai gyvena kaime, bet kaip mums leistis į kelionę?
Eisime į traukinį, vienas po kito atsistosime ir leisimės į kelią.
3 skaidrė Vaikai stovi ratu skambant dainai „Mažas variklis važiuoja į ūkį“, atlieka judesius ir apsimeta naminiais gyvūnėliais.
Senelis ir močiutė išeina iš namų:
Kristina Elizarova
Pamokos santrauka vidurinei grupei „Naminiai gyvūnai“
Apytikslė pagrindinio bendrojo ugdymo programa
Amžius grupė: Vidutinis
Tema: Augintiniai
(pagal išsamų teminį planavimą
GCD tema: « Naminiai gyvūnai ir jų kūdikiai»
("Kalbos raida", "Kognityvinė raida")
(nurodant pirmaujančią švietimo sritį ir programos sritį)
Tikslas: sudaryti sąlygas plėtoti idėjas apie naminiai gyvūnai ir jų kūdikiai.
Užduotys:
(plėtra, švietimas, mokymas, nurodant švietimo sritį)
1.Švietimo: formuoti vaikų žinias ir idėjas apie naminiai gyvūnai ir jų kūdikiai
Ugdyti gebėjimą iš jauniklių vardų sudaryti mažybinę daiktavardžio formą gyvūnai. Ugdyti gebėjimą taisyklingai sudaryti daiktavardžių priegaidines formas.
2.Vystantis: Ugdykite susidomėjimą laukinė gamta. Plėtoti aktyvų vaikų vardų žodyną gyvūnai ir jų kūdikiai. Lavinti stambiąją ir smulkiąją motoriką, kalbos derinimą su judesiu.
3.Švietimo: Ugdykite dėmesį, pastabumą, geranoriškumą, iniciatyvą.
Veikla: Kalbos raida.
Organizavimo formos: grupė, individualus.
Vaikų veiklos įgyvendinimo formos: situacinis pokalbis, didaktinis žaidimas.
Įranga:Temų nuotraukų serija: Katė ir kačiukai. Karvių veršeliai. Ožkų vaikai. Arklių kumeliukai. Kiaulių paršeliai, Avys ir ėriukai, Šuo ir šuniukai. Žaislai augintiniai.
Preliminarus darbas: ___
Mokytojo veikla Mokinių veikla Pastaba
Įžanginė dalis (motyvacija)
Vaikai stovėjo puslankiu, šypsojosi visiems aplinkiniams,
Jie pateko į vietą, niekam nėra ankšta,
Išduosiu tau paslaptį: „Bus įdomu! “
–Vaikai, šiandien paruošiau jums mįsles, ar norėtumėte jas atspėti?:
Padeda žmogui
Duoda jam pieno
Yra ragai, bet jie nešviečia,
Jis visą dieną kramto žolę.
Vaikinai, pavadinkite mane gyvūnai, parodyta paveikslėlyje ir jų jaunikliai.
Mažos pelytės bėga nuo jos,
Kailis švelnus, kaip vata.
Garsiai dainuoja dainą
Jis geria pieną iš lėkštės.
Duoda šiek tiek pieno.
Yra kanopos ir yra ragai.
Jei įleisi mane į sodą,
Išnyks visi kopūstai.
Kas taip greitai bėga stepėje?
Kanopos garsiai spragteli.
Linksmai ir žaismingai šokinėja.
Uodega susisuka, o karčiai susisuka.
Mėgsta gulėti baloje,
Gali niurzgėti ir cypti.
Ir taip pat ant nugaros,
Ji turi šerius.
Vietoj suknelės ir marškinių,
Ji turi garbanos visoje savyje.
Galite kirpti savo garbanas
Ir tada megzti kojines.
Kaip visa tai pavadinti vienu žodžiu? gyvūnai?
Vaikai klauso ir mįsles, skambina suaugusiajam gyvūnas ir jų kūdikis.
Pagrindinė dalis. Išsprendžiame pavestas problemas.
Vaikinai, mes einame į fermą. gyvūnai. Pažiūrėkite, koks didelis ir įdomus ūkis. Ūkyje yra vaikų darželis gyvūnai.
Žiūrėk, visi mūsų vaikinai yra susimaišę gyvūnai, suaugusiems gyvūnai ir jų kūdikiai, ar galime padėti išspręsti šią situaciją?
Vaikinai, susiraskite suaugusį žmogų gyvūnas ir jo kūdikis, pavadinkite juos ir padėkite vienas šalia kito.
Vaikai, suvienijome visus gyvūnai, bet liko tik vienas šuo, ar galime padėti surasti neklaužadą?
Vaikai randa gyvūnai, vadinamas, pastatytas šalia suaugusiųjų gyvūnai ir jų jaunikliai.
Vaikai ieško pagal šuniukų grupė, rasti paskambino.
Kiekvieną rytą mamos savo jauniklius veda į gyvūnų darželį.
Sakykime, kas ką veda į darželį?
Vaikai sudaro daiktavardžių priegaidę.
(Karvė veda veršelį į darželį ir pan.)
Suaugusieji gyvūnai Jie labai myli savo kūdikius ir dažnai juos meiliai vadina.
Meiliai skambinkite kūdikiams gyvūnai.
Vaikai mažybinę daiktavardžio formą sudaro iš jauniklių vardų gyvūnai. Ne veršelis, bet... (veršelis). Ne vaikas, bet (ožkos kūdikis) ir tt
4. Fiziniai pratimai.
Vaikai, pažaiskime žaidimą, atidžiai klausykime žodžių ir kartokime judesius.
Pūkuoti gumuliukai.
Nusiplauk skruostus letena,
Nuplaukite nosį letena,
Nuplaukite akis letenėle,
Nuplaukite ausis letenėle,
O kačiukų ausys yra kaip nameliai.
Vaikai kartoja žodžius ir judesius.
Vaikinai, pažaiskime su jumis įdomų žaidimą. "Ko trūksta".
Čia yra nuotraukos iš gyvūnai, tu pažiūri įdėmiai, prisimeni jas, užmerki akis, aš pašalinu vieną nuotrauką, o tu atsimeni kurią gyvūno nebėra.
Vaikai pavadina paveikslėlį nebegyvas gyvūnas.
6. Pirštų žaidimas "Žvėrys turi keturias kojas".
Gyvūnai turi keturias kojas
Nagai gali subraižyti
Tai ne jų veidas, o snukis,
Uodega, ūsai ir nosis šlapi,
Ir, žinoma, ausys, tik viršugalvyje.
(pirštai aukštyn žemyn)
(braižyti pirštai)
(parodyti kamuolį rankomis)
(Rodyti)
(Rodyti)
7. - Vaikinai, aš paruošiau jums korteles gyvūnai ir jų jaunikliai, bet jie sumaišyti, susieti, suaugę gyvūnas ir jo kūdikis raudonu pieštuku.
Vaikai jungia suaugusįjį gyvūnas ir jo kūdikis raudonu pieštuku
8. – Vaikinai, pažaiskime tokį žaidimą gyvūnų balsas?
Atsistokite į ratą, kurį aš paskambinsiu gyvūną ir mesti kamuolį Kas pagauna, tas balsuoja gyvūnas kurį pavadinau.
Karvė moga
Arklys krūpteli
Kiaulė – niurzga
Ožka, avis – bliūkštis
Katė – miaukia
Šuo - loja
Baigiamoji dalis (atspindys)
Pabaigoje pažymima, ar ikimokyklinukai teisingai atliko užduotis.
Ką mes šiandien veikėme?
kas tau patiko labiausiai?
Fiksuotas kalboje.
Publikacijos šia tema:
Edukacinio užsiėmimo „Naminiai gyvūnai ir jų jaunikliai“ santrauka (vidurinė grupė)„Naminiai gyvūnai ir jų jaunikliai“. GCD santrauka vidurinėje grupėje Ugdymo sritys: „Pažinimas“, „Kalbos raida“, „Meninė“.
Pamokos eiga 1. Vaikai įeina į grupę ir girdi šuns lojimą. - Vaikinai, ar kas nors loja? -Kur šuo?Ieškome - Vaikinai, ar tai didelis šuo?
Edukacinių užsiėmimų kalbai lavinti santrauka „Kelionė į pasaką“ (vidutinio amžiaus grupė) Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Bendrojo ugdymo tipo darželis Nr. 47“ Vystymo pamokų konspektai.
Edukacinės veiklos santrauka. Tema: „Plokštuminių ir tūrinių figūrų palyginimas. Apskritimas ir kamuolys“. I. Įvadinė dalis. Įvadas į temą. - Vaikinai,.
Julija Butrina
Pamokos apie pažintinį vystymąsi vidurinėje grupėje „Naminiai gyvūnai“ santrauka
Tikslas: pristatyti su būdingais išvaizdos, elgesio, gyvenimo būdo bruožais augintiniai: pristatyti su bendra koncepcija « Augintiniai» , išmokti juos atpažinti pagal aprašymą; vystytis vizualinis suvokimas, vaizdinis dėmesys, regimoji atmintis, mąstymas; išmokite taisyklingai sudaryti daiktavardžius, reiškiančius jauniklius; plėtoti balso aukštį; ugdyti rūpestingą požiūrį į gyvūnai.
Medžiagos, skirtos užsiėmimas:
Demo – rinkinys augintiniai: katė, šuo, karvė, ožka, arklys, kiaulė ir atskirai jų jaunikliai, kačių ir šunų atvaizdai, pagaminti iš geometrinių figūrų, atvaizdai augintiniai su trūkstamomis kūno dalimis.
Dalomoji medžiaga – geometrinės figūros.
Vaikai sėdi ant kilimo, o mokytoja užduoda jiems mįsles.
Mū-mū-mū!
Pienas kam nors? (Karvė)
Minkštos letenėlės,
Ant letenėlių yra įbrėžimų. (Katė)
Tu jį glosto, tai tave glosto,
Tu erzini ir tai įkanda. (Šuo)
Kas turi uodegą ir karčius,
Joke-ho, žaismingai rėkia? (arklys)
Vaikai įvardija atsakymus, o mokytojas padeda atitinkamus modelius ant stalo. gyvūnai.
Kaip vienu žodžiu pavadinti karvę, katę, šunį, arklį? (Augintiniai) .
Kodėl jie buvo pavadinti naminis? (Nes jie gyvena šalia žmogaus).
Kodėl žmogus juos laiko šalia savęs?
Kuris iš jūsų turi augintinis? Kas čia? Koks jo vardas?
- Pabandykite įminti kitą mįslę:
kas turi 4 kojas (letenas, uodegą ir apaugęs plaukais?
Kartu su vaikais mokytoja išsiaiškina, kad tai visų gyvūnų ženklai.
- Atspėk apie ką aš dabar galvoju:
1) Tai augintinis, kuris turi pūkuotą uodegą.
Vaikai įvardija ir katę, ir šunį.
Ji gaudo peles (arba saugo namus).
2). Tai augintinis labai didelis, su ilga uodega.
Vaikai gali pavadinti karvę (arba arklys).
Ji turi ragus (arba ji turi karčius).
Kūno kultūros momentas.
Parodykite, kaip šuoliuoja arklys, kaip karvė kramto žolę, kaip prausiasi katė.
Vaikai sėdi ant kilimo, o mokytojas klausia, ar jiems reikia prižiūrėti augintiniai.
Kaip tai turėtų būti padaryta? (Pamaitinkite, laistykite, valykite.)
Mokytoja kviečia vaikus pasiimti modelius gyvūnai ir pradeda garsiai tarti įvairių maisto produktų pavadinimus, Pavyzdžiui: žolė, pienas, kaulas, žuvis, šienas ir tt Vaikas, kurio rankose gyvūnas kas valgo šį maistą, turi kreiptis į mokytoją. (Žaidimas žaidžiamas 3 kartus).
Vaikai sėdi prie stalų. Kiekvienas iš jų turi geometrinių figūrų rinkinį, reikalingą katės ir šuns atvaizdams išdėstyti. Mokytojas parodo paveikslėlius.
Kiekvienas vaikas, pažiūrėjęs į piešinius ir savo figūrėlių rinkinį, turi atspėti, ką gali sudėti, ir tada tai padaryti.
Atlikę užduotį, paprašykite 4 vaikų įvardyti figūras, iš kurių susidaro tas ar anas gyvūnas, taip pat juos suskaičiuokite.
Ant stalo išsidėsčiusios mamos gyvūnai, mokytojas prašo vaikų padėti mamoms - gyvūnai susirask savo jauniklius. Norėdami tai padaryti, turite eiti į lentelę ir pasirinkti tinkamą išdėstymą. Tada vaikai paeiliui pasakoja, kuris iš jų gyvūnas Koks kūdikio vardas?
Karvė turi veršelį, katė – kačiuką, šuo – šuniuką, arklys – kumeliuką.
Vaikai sėdi ant kilimo, o mokytojas rodo jiems vaizdus augintiniai, kurie turi kažką nebaigto. Vaikai turi teisingai įvardyti trūkstamą dalį.
Katė neturi ausų.
Šuo neturi ausies.
Karvė neturi ragų.
Arklys neturi uodegos.
Pabaigoje klases Mokytoja skaito vaikams L. G. eilėraštį. Paramonova:
KAM nuvešime juos augintiniams,
Su kuriais gyvename artimai bendraudami:
Karvės ir arkliai, avys ir ožkos,
Šiltai priglaudžiame juos nuo šalčio.
Maitiname ir girdome, jei reikia, supjaustome,
Mes juos švelniai glostome ir visada jais rūpinamės.
Jie prie mūsų prisirišę, labai paklusnūs
Jie mums duoda pieno ir grietinės,
Kiti nenuilstamai veda mus visur,
O kiti saugo mūsų namus,
Jie taupo maistą nuo pelių.
Po to užsiėmimai vaikų pageidavimu, galite žaisti žaidimą "Kas dingo?"
Vaikai stovi aplink stalą, ant kurio dedamos figūrėlės gyvūnai. Mokytojas prašo vaikų atidžiai pažiūrėti ir prisiminti visus, kuriuos mato. Tada vaikai užmerkia akis, o mokytojas nuima vieną figūrėlę. Vaikai atveria akis.
Kas iš gyvūnai parėjo namo?
Publikacijos šia tema:
Savivaldybės autonominė biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga lopšelis-darželis „Šypsena“ GCD santrauka „Pažinimas.
Edukacinių užsiėmimų, skirtų pažintiniam vystymuisi 2-oje jaunesniųjų grupėje „Gyvūnėliai“ santrauka Tema: Naminiai gyvūnai. Programos turinys: Patikslinkite vaikų žinias apie naminius gyvūnus: jų išvaizdos ypatumus, ką jie valgo.
Atviros pamokos apie pažintinį vystymąsi pirmoje jaunių grupėje santrauka „Naminiai gyvūnai ir jų jaunikliai“ Ugdymo sritis: Kognityvinis ugdymas. Veiklos pobūdis: tiesiogiai - edukacinis Amžiaus grupė: 1 jaunesnioji Tema:.
Vyresnio ikimokyklinio amžiaus protinį atsilikimą turinčių vaikų pažinimo ir kalbos raidos pamokos „Laukiniai ir naminiai gyvūnai“ santrauka Vyresnio amžiaus vaikų, turinčių protinį atsilikimą, pažinimo ir kalbos raidos pamokos santrauka Tema: „Laukiniai ir naminiai gyvūnai“. Tikslas: - konsoliduoti.
GCD santrauka vidurinėje grupėje „Naminiai gyvūnai“ Tikslas: formuoti idėjas apie naminius gyvūnus (jie gyvena šalia žmogaus, teikia jam naudos, žmogus jais rūpinasi: šeria, vaišina).
Pamokos apie pažintinį vystymąsi „Naminiai gyvūnai ir jų jaunikliai“ santrauka Pamoka naudojant kompiuterinį pristatymą. Pirmajai jaunimo grupei. Tikslai: Švietimas: Sutvirtinti vaikų vardus.
Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga
darželis "Varpas"
savivaldybės formavimo miestas Nojabrskas
(MBDOU „Varpas“)
Nojabrskas, Jamalo-Nencų autonominis rajonas
Tiesioginės švietėjiškos veiklos santrauka
apie nuoseklios kalbos ugdymą
su vyresniais vaikais
"Augintiniai"
Parengta:
antrojo ketvirčio mokytojas kategorijas
MBDOU „Varpas“ Nojabrskas
Evdokimova Galina Ivanovna
Pamokos santrauka tema: „Aunaminiai gyvūnai“ (vyresnė grupė)
Užduotys:
Plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie naminius gyvūnus ir jų jauniklius.
(ką jie valgo, kur gyvena, kokią naudą duoda)
Atskirti pagal išorinius požymius ir struktūrą.
Toliau mokykite įminti mįsles ir pagrįskite savo atsakymą.
Ugdykite stambiąją motoriką, koordinaciją, regimąją ir klausomąją atmintį.
Ugdykite nuoseklią kalbą ir vaizdinę kalbą.
Ugdykite vaikų žodinį ir loginį mąstymą,
Ugdykite meilę augintiniams.
Preliminarus darbas.
Pokalbis su vaikais apie tai, ar jie turi augintinių, kur gyvena, kaip juos prižiūrėti, kuo maitinti.
Žiūrint nuotraukas iš serijos „Naminiai gyvūnai ir jų kūdikiai“. Eilėraščių ir eilėraščių apie augintinius skaitymas, kai kurių išmokimas mintinai.
Pokalbis su tėvais, jų pagalba renkantis žaislus, mokantis mintinai eilėraščius su vaikais.
Įranga: temos nuotraukos, kuriose vaizduojami augintiniai. didaktinis žaidimas „Ketvirtasis nelyginis“, kortelė su gyvūno atvaizdu b.w. , kortelė, sukomplektuoti gyvūną, iškirptas paveikslėlis (katė) dydis A-3, spalvoti pieštukai, maži žaislai gyvūnams.
Pamokos eiga.
Vaikai stovi puslankiu, mokytojas skaito eilėraštį.
Į augintinius
Mes tuos paimsime
Su kuriais gyvename artimai bendraujant;
Karvės ir arkliai
Avys ir ožkos
Šiltai priglaudžiame juos nuo šalčio.
Mes juos maitiname ir geriame,
Jei mums reikia šukuosenos,
Mes juos švelniai glostome ir visada jais rūpinamės.
Jie yra prisirišę prie mūsų
Kai kurie mums duoda pieno ir grietinės.
Kiti nenuilstamai veda mus visur.
Apie ką eilėraštis kalba, kas gyvena šalia mūsų, kaip rūpinamės gyvūnais?
Mokytoja pakviečia vaikus, mergaitės atsisėda, tada berniukai. Deda paveikslėlius ant lentos, vaikai įvardija gyvūnus.
Kuria mįsles.
Nosis apvali,
O žvali uodega nerta.
Mama – kiaulė, tėtis – kiaulė.
Jis yra jų mėgstamiausias sūnus. (Paršelis)
Aš tau pasakysiu: „Aš-aš-aš!
Pasiruoškite žiemai!
Greitai nukirpk man kailį
Ir megzk kojines!“ (Ožka)
Raudonoji pieninė
Dieniniai ir naktiniai kramtymai:
Juk žolė nėra taip paprasta
Paversti pienu. (Karvė)
Greito bėgimo čempionas,
Kartais važiuoju vežimais.
Mane atvedė dėdė jaunikis
Vanduo, šienas ir avižos. (arklys)
Tikras vyro draugas,
Labai aiškiai girdžiu kiekvieną garsą.
Turiu puikią uoslę
Gera akis ir gera klausa. (Šuo)
Šliaužiu palei tvorą
Išeinu į medžioklę.
Pelės pasislėpė skylėse,
Jau seniai juos stebiu. (Katė)
Per kalnus, per slėnius
Jie dėvi kailinius ir kaftaną. (Avinas)
Kaip juos visus galima pavadinti vienu žodžiu? (gyvūnai). Kodėl? (Kūnas aptrauktas kailiu; turi 4 letenas (kojytės); yra kūnas, snukis, uodega; jauniklius maitina pienu.)
Kur šie gyvūnai gyvena? (Šalia žmogaus). Koks yra pavadinimas? (Naminiai gyvūnai) Kodėl? (Žmonės jais rūpinasi; jie atneša naudos žmonėms.) Kokią naudą duoda augintiniai? (Karvė duoda pieną ir mėsą. Katė gaudo peles. Šuo saugo žmogų ir jo namus. Arklys veža prekes ir žmones. Ožka duoda mėsą, pieną ir vilną. Avis duoda mėsą ir vilną. Kiaulė duoda mėsą) taukai ir oda.)
Užduotis „Parodyk gyvūno dalis“
Vaikai turi juodai baltas korteles su gyvūnų paveikslėliais, vaikai parodo dalių pavadinimus.
Kūno kultūros pamoka „Triušis išsitiesė“
Triušis išsitiesė
Vienas du trys keturi Penki
Pasilenkė vieną kartą, pasilenk du kartus
Jis išskėtė letenas į šoną,
Bet morkų neradau.
Kad gautume morkų,
Turime stovėti ant kojų pirštų.
Žaidimas "Kas dingo"
Pirštų gimnastika.
Kitty.
Ėjau vienas taku (rodome vieną pirštą)
Mano dvi kojos vaikščiojo su manimi (rodo du pirštus)
Staiga ateina trys pelės (parodyti tris pirštus)
O, mes matėme kačiuką! (plaksteli rankomis į skruostus ir atrodo, kad rankomis purto galvą)
Jis turi keturias kojas (parodyti keturis pirštus)
Ant letenų yra aštrių įbrėžimų (nagais subraižome paviršių to, kas yra po ranka)
Vienas, du, trys, keturi, penki (kiekvienam skaičiui rodome atitinkamą pirštų skaičių)
Mums reikia greitai bėgti! (dviem pirštais, rodykle ir viduriu, bėgame paviršiumi)
Užduotis „Užbaikite gyvūną“. Menininkas nebaigė nutapyti vienos pusės, reikia jam padėti. |
||
Žaidimas „4 papildomi“. Pedagogas: Atidžiai pažiūrėkite į nuotraukas ir pasakykite, kuri nuotrauka čia nereikalinga ir kodėl taip manai? Papildomas vilkas, nes jis yra laukinis gyvūnas. Papildoma žąsis, nes tai paukštiena. Papildoma voverė, nes tai laukinis gyvūnas. Papildoma beždžionė, nes gyvena karštose šalyse. "Apgaulės paslaptys" Mieguistai dainuoja Anksti ryte sumurmėjome „Einu-eik“ įpratau šaukti Garsiai loja prie vartų Vakar parsivežiau pelę namo, Dirvožemio kasimas šalia verandos Ji ganė mane pievoje Anūkė su močiute. Sutaupiau šiek tiek pieno Ir mano vardas... drugelis (karvė) |
Kolektyvinė užduotis „Iškirpti paveikslėlį“
(Whatman lapo dydis)
Apatinė eilutė. Apie ką jie kalbėjo? Kur gyvena augintiniai?