Edukacinio užsiėmimo „Šermukšnių krūva“ konspektas. Modeliavimas, aplikacija, Vyresnioji grupė. GCD santrauka modeliavimui vidurinėje grupėje „Rowan Twig“

Šermukšnio šepetys

Skulptūrų pamokų užrašai

Tikslai:

1. Išmokykite vaikus minkyti ir tepti plastilinu ant kartono, kad susidarytų reikiamas fonas kompozicijai

2. Išmokite iškočioti plastiliną, kad sukurtumėte uogas, šakeles ar šermukšnio lapus

3. Lavinti smulkiąją rankų motoriką

Medžiaga pamokai:

Šermukšnio šakelė, modeliavimo lentos, plastilinas skirtingos spalvos, kartono lapas.

Pamokos eiga

Pedagogas: Pažiūrėkite, vaikinai, kokia graži šakelė yra vazoje. Iš kokio medžio ši šaka? Žinoma, šermukšnis. Šermukšnį nesunkiai atpažinsime iš raštuotų lapų ir uogų sankaupų, kurios rudenį parausta. Šermukšnio uogos laikomos rudeninėmis uogomis, nes sunoksta vėlyvą rudenį. Šermukšnio uogos nuo medžio pašalinamos tik po pirmųjų šalnų. Šermukšnio skonis kartaus. Bet iš jo gaminama labai skani uogienė. Ant tų šermukšnių, kurie auga miške, uogos išlieka iki žiemos. Paukščiai ir voverės mielai valgo kalnų pelenus.

Šiandien siūlau iš plastilino pasigaminti šermukšnio uogų šakelę su uogų keke. Bet mes lipdysime ne skulptūrą, o bareljefą - „paveikslėlį“ iš plastilino.

Tam mums reikia kieto kartono lakštų. Pirmiausia ant jų pagaminsime foną iš plastilino. Norėdami tai padaryti, turite gerai pašildyti delnuose, išminkyti ir atsargiai paskleisti ant lėkštės. Pagalvokime, kokią fono spalvą geriausia pasirinkti. Būtina, kad ant jo būtų aiškiai matoma šermukšnio šakelė. Tai reiškia, kad fono spalva turi kontrastuoti su raudona uogų spalva, rudasšakelės, žali lapai. Koks jis galėtų būti? Geltona, mėlyna, šviesiai mėlyna, juoda. Stenkitės užtikrinti, kad plastilinas ant kartono būtų lygiu sluoksniu.

Ar visiems pavyko? Dabar pradėkime piešti šakelę. Šaką darome plonos žvynelio formos, atsargiai užtepame ant fono, lengvai paspausdami, kad šaka nesuplotų, o liktų plona ir išgaubta.

Tą patį darome su žaliu šermukšnio lapu. Dar kartą pažiūrėkite į lapo formą.

Dabar svarbiausia – šermukšnio uogų kekė. Uogas nedidelių rutuliukų pavidalu pritvirtiname prie fono ir lengvai paspaudžiame.

Pažiūrėkite, kokius išraiškingus paveikslus padarėme! Pabandykime įsivaizduoti, apie ką galvoja šermukšnis, kai sunoksta uogos. Nesvarbu, ar ji laiminga, ar ne. Ką išgyvena medis, kai jo kamienu ir šakomis lipa išdykęs berniukas, norėdamas priskinti daug uogų? Delpetas tai daro ne kieno nors labui, o savo pramogai, o kai jam užtenka žaisti, meta nulūžusias šakas. Kalnų pelenams turi būti liūdna ir skaudu, kai žmonės tai daro.

Kad prisimintumėte, kad bet koks medis, bet koks augalas taip pat yra Gyva būtybė kam skauda ar serga, savo filialus paliksime parodoje grupėje.

Paskelbimo data: 12/10/15

Eglė: darbo su plastilinu įgūdžių ugdymas; domėjimosi kūryba formavimas.

Motyvacija: žaidimai

Užduotys:

  • Toliau susipažinti su plastilino savybėmis: formuoti, plėšyti, padalinti į dalis, smulkinti, valcuoti. (Kognityvinis vystymasis: eksperimentavimas su medžiagomis ir medžiagomis)
  • Tobulinti lipdymo techniką (minkymas, smulkių detalių sugnybimas iš viso plastilino gabalėlio, plastilino gabalėlio kočiojimas tarp dviejų delnų kamuoliuko pavidalu, lyginimas).
  • Žodyno darbas: aktyvuoti būdvardžius vaikų kalboje (raudona, apvali, graži) ( Kalbos raida, socialinis ir komunikacinis vystymasis)
  • Mokyti vaikus teigiamų emocijų iš kūrybiškumo, malonaus ir rūpestingo požiūrio į paukščius rezultatų. (Kognityvinė raida)
  • Ugdykite domėjimąsi muzikos kūriniais (N. Naydenovos dainos „Paukštis“ atlikimas), iliustracinės medžiagos išnagrinėjimu (paveikslėlių, vaizduojančių šermukšnio uogas, parinkimas). (meninis ir estetinis vystymasis)

Medžiaga: raudonas plastilinas, servetėlės, modeliavimo lentos, iš anksto plastilinu dekoruota lėkštė (su spausdintu fonu, šermukšnio lapų ir šakų atvaizdai), žaislinis paukštelis.

Preliminarus darbas:iliustracijų ir atvirukų rinkinių, kuriuose vaizduojami šermukšnio uogas pešiojantys paukščiai, žiūrėjimas, išdžiūvusių šermukšnio šakų su uogomis žiūrėjimas, padėklas su paukščių paveikslėliais, pokalbiai tema „Paukščiai“, N. Naydenovos dainelės „Paukštis“ mokymasis.

Vaikų užsiėmimai:žaisti, eksperimentuoti su medžiagomis ir medžiagomis, kūrybingas , bendravimas.

Pamokos eiga:

Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu. Sveikiname vaikus. Atkreipiu dėmesį į paukštį, kuris atskrido į grupę. Parodau žaislinį paukštį. Vaikai žiūri į paukštį ir nori jį paliesti. Kiekvienam suteikiama ši galimybė, kiekvieną vaiką nešioju pro šalį ir leidžiu paliesti paukštį.

Sakau vaikams, kad paukštis prašo valgyti. Kviečiu vaikus prisiminti, ką lesa paukščiai, ką jie mėgsta lesti? Paaiškinsiu, kad vėlyvą rudenį ir žiemą paukščiai peša uogas ant šakų. Kokios uogos auga ant šakų? Koks medis auga mūsų svetainėje? Ar jie matė ant jo uogas? Siūlau padainuoti paukščiui pažįstamą giesmę N. Naydenovos „Paukštis“.

Vaikai atlieka dainelę, imituojančią grūdus pešiojančio paukščio judesius. Elkitės pagal tekstą.

Po žaidimo vaikus kviečiu pasigaminti paukšteliui šermukšnio uogų. Ko mums reikia?

Skatinu vaikus atsakyti (plastilinas, modeliavimo lenta, servetėlė)

Parodau veiksmo metodą (skulptūros techniką): „Uogas lipdysime. Kiekvienas iš jūsų apakina kelias uogas. Pusę uogų atiduosime paukšteliui, o likusios papuoš lėkštę. Čia mūsų lėkštė, yra šakelė, lapai, bet uogų nėra. Ir aš labai noriu, kad lėkštė būtų graži! „Ar nori lipdyti? Dabar mes su tavimi eisime prie stalų ir uoguosime“.

Savarankiškas darbas vaikai, vadovaujami mokytojo. Vaikai ridena raudono plastilino kamuoliukus. Esant poreikiui suteikiu individualią pagalbą.

Apžiūrime uogas, dalį dedame į paukšteliui skirtą lėkštę, o likusiomis papuošiame lėkštę.

GCD yra apibendrintas. Vaikams sakau, kad šiandien jie labai stengėsi, buvo šaunuoliai, padėjo paukščiui, papuošė lėkštę. Išėjo toks gražus, dabar įdėsime į savo kūrybos kampelį ir grožėsimės! Paukštis padėkoja vaikams ir išskrenda.

Paaiškinimas:

Šioje pamokoje kuriamos dvi motyvacijos: lesinti paukštį ir papuošti lėkštę, taigi pamokos rezultatas – du darbai iš karto. Reikalas tas, kad vaikai gamina daug „uogų“, kiekvienas vaikas prisisegs po vieną savo uogą lėkštei papuošti, nes grupėje yra daug vaikų. Likusios uogos bus „naudingos“ paukščiui, nes negalime nepasinaudoti vaikų darbo rezultatais. Vaikai bus patenkinti, tėvai žavėsis savo vaikų sėkme. Jei mokytojas užsibrėžia tikslą sekti kiekvieno vaiko rezultatus individualiai, tada „uogas“ galima dėti ne ant lėkštės, o ant lentos su nurodytu vaiko vardu.

Avdeeva Svetlana
"Šermukšnio šakelė". Skulptūrų pamokų užrašai

Modeliavimo pamokos parengiamojoje grupėje santrauka.

Tema:"Šermukšnio šakelė".

Tikslas: toliau plėtoti modeliavimą „bareljefo“ technika, perkėlimą būdingi bruožai forma, daikto spalva pagal pavyzdį, lipdyti visu teptuku, abiem rankomis ir dirbti visais pirštais.

Įranga: Natūrali (rudeninė) šermukšnio šakelė su uogomis ir lapais. Plastilino gabaliukai žalia, geltona, raudona, ruda, mėlynos gėlės. Modeliavimo lentos ir rietuvės. Kartonas, dekoratyvinis pagrindas su rėmeliu.

Pamokos eiga:

1. Žaidimų motyvacijos kūrimas.

Pedagogas: Mokytojas primena, kad atėjo nuostabus rudens sezonas, visi medžiai pasipuošę gražiais drabužiais, „Auksinis ruduo įsibėgėja“, visi džiaugiasi gamta! (rodo gražią lėlę „Ruduo“).

Štai mūsų gražioji mergelė. Ruduo yra mano sesuo! Ir kokius karoliukus ji turi! Skaisčiai, ryškiai! Karoliukai gaminami iš raudonų uogų. Atspėk kuris? Štai jums mįslė:

1. Uoga raudona,

Tai nėra taip skanu

Ir atėjo šaltis

atnešiau cukraus.

2. Uogos nėra saldumas,

Tai – džiaugsmas akims.

Ir sodo puošmena,

O juodvarniai turi skanėstą.

(vaikų atsakymai)

2. Pamokos atnaujinimas.

Pedagogas: Teisingai, tai šermukšnis! Nuostabi uoga. Ant šakos sunoksta rudenį, kartūs – iki žiemos, visus gelbsti šaltyje! Šaka kaip kutas, kurios gale yra raudonų uogų kekė.

Raudonas šepetys

Šermukšnis nušvito.

Lapai krito.

Aš gimiau.

Padarykime tokią šakelę!

3. Darbo metodų demonstravimas.

Pirmiausia ant pagrindo, kartono, uždėkite mėlyno plastilino sluoksnį su banguotomis linijomis iš viršaus į apačią, iš kairės į dešinę. Pažiūrėkite, kas yra tikra šermukšnio šakelė. Ruda, pirmiausia šakelė storesnė, o vėliau nuo jos atsišakoja mažos šakelės. Žvynelių gaminimas skirtingi ilgiai ir storas. Darome šakelę uogoms ir lapams. Uogas gaminame „nuspaudę ir išlygindami“. Sumaišę žalius, raudonus ir geltonus plastilino gabalėlius, darome „rutulį“ ir „ištempiame“. Lapai gaunami. Atidžiai žiūrime į visą kompoziciją, pastatydami amatą į centrą.

4. Praktinė dalis.

Pedagogas: Užduotį atliekame pagal pateiktą modelį. Pasinerkime į nuostabus pasaulis„auksinio rudens“ spalvos.

Vaikai lipdo amatą, suteikdami jam išraiškingą įvaizdį.

5. Pamokos santrauka.

Darbų parodos dizainas. Atliktų darbų, kompozicijų palyginimas. Jei nori, vaikai prideda įvairios dalys, kalbėti apie darbą, dalintis įspūdžiais, ugdyti komandinio darbo jausmą

Šermukšnis, šermukšnis,

ką mylėjai?

mylėjau visus

Ji visus pradžiugino.

Prinokusios uogos

Ji gydė visus.

Nusirinkite ir uogą

Nebijok!

(rusų liaudies daina)

Publikacijos šia tema:

Vidurinėje grupėje integruota pamoka „Šermukšnio uogų šakelė buliams“ Integruota pamoka vidurinė grupė tema: "Šermukšnio uogų šakelė bulkiučiams". Edukacinių sričių integracija: „Meninė kūryba“,.

Integruotos pamokos santrauka. Aplikacija su piešimo elementais „Gluosnio šakelė“ Tikslas: suformuoti idėją, kad pumpuras yra lapo namas. Pristatykite būdingi bruožai gluosniai. Išmok atskirti.

OD santrauka apie modeliavimą pirmoje jaunesniųjų grupėje „Šermukšnio uogos bulių uogoms“ OD santrauka pirmoje jaunesniųjų grupėje tema "Šermukšnio uogos bulių uogoms". Tikslai: išmokyti vaikus ratu sukti plastiliną tarp pirštų.

Pamokų užrašai antros jaunesniosios grupės vaikams. Modeliavimas „Gluosnio šakelė“ Edukacinių sričių integravimas: „Pažinimas“ (holistinio pasaulio vaizdo formavimas, „Bendravimas“, „Meninė kūryba“, modeliavimas,.

Tikslai:. Supažindinkite vaikus su geometrines figūras ir transformacijos būdus geometrines figūras. Ugdykite vaiko gebėjimą veikti.

„Šermukšnio teptuko“ modeliavimo pamokos santrauka vyresniajai darželio grupeiŠermukšnio teptukas Modeliavimo pamokos santrauka Tikslai: 1. Išmokykite vaikus minkyti ir tepti plastilinu ant kartono, kad susidarytų reikiamas fonas kompozicijai.

Modeliavimo pamokos vidurinėje grupėje „Šermukšnio šakelė“ santrauka NOD „Kognityvinis vystymasis“ Sritys: 1) Socialinis ir komunikacinis vystymasis 2) Kalbos vystymasis 3) Meninis ir estetinis.

Plastilinografijos pamoka vidurinėje grupėje „Šermukšnio šakelė“

Mokytoja Gladneva Elena Nikolaevna

Programos turinys:

  • Išmokykite vaikus iš rutulio sudaryti ratą, jį išlyginant.
  • Ugdykite susidomėjimą gamta ir smalsumą.
  • Ugdykite gebėjimą pamatyti gamtos grožį.

Įranga: šermukšnio uogos, šermukšnio nuotraukos.

Dalomoji medžiaga: plastilinas, rietuvės, atraminė lenta, drėgna servetėlė, kartono lapas – pagal vaikų skaičių.

Žodyno darbas: aktyvuokite žodyną: teptukas, krūva.

Vaikinai, atspėk mįslę.

Uoga raudona, bet neskani.
Ir atėjo šaltis ir atnešė cukraus.

(Vaikų atsakymai) Tai šermukšnis. Auga miškuose, parkuose, soduose. Rowan draugauja su visais ir stengiasi visus pamaitinti. O jei kas susirgs – gydys. Nors šermukšnių uogos skonis kartokas, jos vis tiek geros. Žiūrėk – ant mūsų stalo lėkštėje yra šermukšnio uogos. Kiek uogų yra ant šakos? Jei ant vienos šakos daug uogų, kaip tai galima pavadinti? (krūva, šepetys) Paimkite vieną uogą į ranką. Kokia tai spalva? Koks jausmas? Kokia forma? Ieškokite tamsios spalvos žymės ant uogos. Pažiūrėkite, kas yra uogų viduje? (minkštimas, sultys, sėklos) Ar norite paragauti uogų? Koks jų skonis?

Fizminutka

Kelyje yra pavėsis ir saulės tinklas.
Virš tyn, per tvorą, pakibo šaka.
Ateisiu bėgti....
Aš šuoliuosiu.....
Aš atsistosiu ant kojų pirštų....
Paimsiu šaką už pynių ir pasiimsiu uogų.
Sėdžiu prie tvoros ir žiūrėsiu į šilką
Šermukšnio uogą atsargiai suveržiu.
Uždėkite karčių karoliukų, šakelę, šakelę.
Kelyje yra pavėsis ir saulės tinklas.

Puiku, pailsėjome. O, vaikinai, šiandien šarka ant uodegos atnešė naujieną. Naktį miške pūtė stiprus vėjas, kuris nuplėšė visas uogas. Dabar paukščiai turės badauti visą žiemą. Ar galime kuo nors jiems padėti? Šermukšnio šakeles siūlau pasidaryti patiems. Pažiūrėkime, ką turime ant mūsų stalų. (vaikų atsakymai) Kaip pasigaminti šermukšnio šakeles? (vaikų atsakymai)

Rodoma šermukšnio uogų kekės iliustracija. Pažiūrėk, kokių uogų ji turi? Tai va, raudoni, apvalūs, o irgi draugiški, vienas šalia kito auga. Uogų daug, jos renkamos į kekę. Pakartokime viską kartu – krūva. Klasteriai nukreipti žemyn. Kokios spalvos plastilino mums reikės uogoms? Pirmiausia susuksime rutuliukus. Kaip manote, kiek kamuoliukų mums reikės? (daug) Padarysime daug mažų rutuliukų ir juos išlyginsime.

Plastilinas mėgsta šiltas rankas. Sušildykime rankas kartu.

Pirštų gimnastika

Ateik paukščiai (vadinamieji pirštų judesiai)

Taukų duosiu zylei. (4 kartus pjovimo judesiai su vienu delnu ant kito)

Padarysiu trupinius ("trupinėlis" duona)

Šiek tiek duonos. Šie trupiniai skirti balandžiams. (dešinė ranka į priekį)

Šie trupiniai skirti žvirbliams. (kairiarankisį priekį atviru delnu)

Žarnos ir varnos – valgykite makaronus. (trys delnai prieš delnus)

Rankos šiltos, esame pasiruošę lipdyti. Mūsų dalys paruoštos, paimkime kartoną ir priklijuokime ant šakelės, uogų ir, žinoma, lapų.

Savarankiška vaikų veikla.

Pažiūrėkite, vaikinai, kiek mes turime šermukšnio šakų!

Kaip manote, ar mes su jumis padarėme gerą darbą?

Kryptis: Meninis ir estetinis ugdymas Ugdymo sritis: Meninis kūrybiškumas Vidurinis ikimokyklinis amžius (4-5 m.)
Sudarė: mokytoja G. G. Kurbanyazova

Programinės įrangos užduotys:
1. Stiprinkite gebėjimą atskirti plastilino gabalėlį nuo vientiso gabalėlio jį sugnybdami, tiesiais ir sukamaisiais judesiais tarp delnų kočiokite plastiliną.
2. Išmokykite vaikus ant pagrindo (kartono lakšto) uždėti plastilino gabalėlį, paspausti ir ištepti nykščiu dešinė ranka, suteikite jam šermukšnio lapo formą.
3. Ugdyti vaikų gebėjimą šermukšnio lapo dalis dėti ant kartoninio popieriaus lapo (viena kitą, viena prieš kitą, išlaikant atstumą tarp lapų porų).
4. Ugdykite gebėjimą užbaigti pradėtą ​​darbą, patirti džiaugsmą iš kolektyvinio darbo rezultatų.
Teritorijų integravimas:
Pažinimas – praplėskite vaikų supratimą apie metų laikus ir darželio teritorijoje augančius augalus.
Skaitymas grožinė literatūra– supažindinti su verbaliniu menu, poetinių kūrinių (eilių) meninio suvokimo ugdymu.
Bendravimas – laisvo bendravimo su suaugusiais ir bendraamžiais ugdymas.
Žodyno formavimas: suaktyvinkite vaikų kalboje esančius žodžius - koralas, šermukšnis - šermukšnis, kekės, lanksčios šakelės, ruduo, lapo stiebas, cinčonas.
Medžiaga:
Demonstracija: paveikslėliai, kuriuose vaizduojami vasariniai ir rudeniniai šermukšnių krūmai; temos nuotraukos - ąžuolas, šermukšnis, tuopa, beržo lapai; molbertas, vatmano popieriaus lapas su pieštu šermukšniu (be lapelių).
Dalomoji medžiaga: plastilinas, rietuvė, atraminė lenta, drėgna servetėlė, šermukšnio kartoninis lapas (pagal vaikų skaičių).
Preliminarus darbas:
Stebėjimai gamtoje, ekskursijos, pokalbiai apie metų laiką, augalus, siužetinių paveikslų, dalykinių paveikslėlių žiūrėjimas, vaikų grožinės literatūros skaitymas, eilėraščių mokėjimas mintinai, mįslių uždavimas ir spėliojimas apie augalus, mazgas – modeliavimas, didaktinis žaidimas„Iš kokio medžio lapas?“, „Vienas, 2, 3 – bėk prie medžio“.
Progresas:
Pedagogas: Siūlau vaikams klausytis mįslės
Pavasarį pažaliavo
Vasarą įdegęs
Uždėjau rudenį
Raudonieji koralai...
Vaikai: Rowan
Kl.: Gerai padaryta, jūs atspėjote mįslę. Ir šiandien ji atvyko mūsų aplankyti. Paprašykime, kad ji mums save parodytų. Paskambink man maloniai. Rowan…
D: ... Šermukšnis, šermukšnis
Klausimas: Pakartokite po manęs: „Prašau, parodyk save mums, šermukšni!
D: Pasirodyk mums, prašau, šermukšni! (Nuimu servetėlę nuo paveikslo ant molberto, vaikai prieina ir žiūri)
B: Štai kalnų pelenai. Vaikinai, pažiūrėkime į šermukšnį ir papasakokime apie tai. Ar šermukšnis yra medis ar krūmas? Kokios šakos, kokios spalvos uogos?
D: Šermukšnis yra krūmas, nes turi šakas tiesiai iš žemės, jos plonos ir lanksčios, uogos raudonos.
Klausimas: Sutinku su jumis, vaikinai, šermukšniai yra labai gražus krūmas, ypač rudenį. Ant šermukšnio šakų kabo raudonos kekės. Kodėl ji tokia liūdna? Kas žino? ... (vaikų atsakymai)
K: Teisingai! Jame nėra lapų. Ir kodėl?
D: Atėjo ruduo...
Kl.: Rudens sezonas atneša ir džiaugsmą, ir liūdesį. Ruduo šermukšniui padovanojo labai gražią spalvotą apdarą... (rodo nuotraukas). Kokios spalvos buvo kalnų pelenų lapai vasarą ir rudenį?
D: Vasarą būna žali lapai, o rudenį – oranžiniai raudoni, rudi lapai... O dabar lapai nukrito, ir kalnų pelenai liūdi.
Klausimas: Vaikinai, padėkime kalnų pelenams. Iš plastilino gaminsime šermukšnio lapus. Ir tam reikia kuo daugiau sužinoti apie šermukšnio lapus (ant stalo yra paveikslėliai, kuriuose vaizduojami beržo, ąžuolo, tuopos ir šermukšnio lapai)
Klausimas: Siūlau susirasti šermukšnio lapą (vaikai randa ir parodo)
Klausimas: Gerai padaryta, jūs teisingai radote šermukšnio lapą (tyrinėdami lapą). Kas čia? (rodoma)
D: Stiebas...
Klausimas: Ar teisingai vadinamas – lapkočiu, ant jo gyvena lapai. Pirmiausia nupiešime lapkotį. Štai lapkočiai (piešiu jį į orą pirštu, kartoja vaikai). O lapai, žiūrėk, vienas pakilęs (rodau ore, kartoja vaikai). Tada yra du identiški broliai (vaikai rodo delnais). Žemiau yra broliai - lapai, vyresni ir ilgesni. Kuo žemesni, tuo ilgesni lapai. Broliai gyvena labai draugiškai. Žiūrėk - yra du dvyniai ir jie vienas kito nestumia. Šermukšniui reikia padaryti tokius pat draugiškus lapus, kad jis nesinervintų, o tik džiaugtųsi.
Žaidimas: „Šermukšnis“ (fizinis pratimas)
Tikslas: toliau ugdyti susidomėjimą žaidimų veikla.
1. Įtrinkite delnu į delną (pašildykite).
2. Pažiūrėkite į delnus: į kairę, o paskui į dešinę.
3. Parodykite lapus – kuo plačiau atverkite delnus.
4. Atsistokite ant kojų pirštų, išsitieskite kaip kalnų pelenai saulės link.
5. Patraukite rankas aukštyn – šakos auga.
6. Sukamaisiais judesiais delnais – lapai siūbuoja vėjyje.
7. Pūtė vėjas – siūbuokite visu kūnu iš vienos pusės į kitą.
8. Sukasi aplink – rankos į šoną (lapų kritimas).
9. Lapai nukrito – atsisėskite.
Pasibaigus fiziniam užsiėmimui, vaikai eina ir susėda prie stalų.
Klausimas: Siūlau paimti iš kartono pagamintus šermukšnio lapus. Mes turime juos papuošti, bet ne dažais, o plastilinu. Parodau, kaip dirbti su plastilinu ir kaip tinkamai ištepti spalvotą plastiliną ant pagrindo. Padarykime šaką plonos virvės pavidalu. Ant pagrindo (kartono lakšto) uždėkite plastilino gabalėlį (flagellum) ir prispauskite. Lapeliui reikia suploti nedidelę dešrelę, kad ji atrodytų kaip valtis, ir ištepti ją dešinės rankos nykščiu. Taip ir darome visus šermukšnio lapus.
Savarankiškas vaikų darbas prie stalų. Individualūs priminimai darbo metu.
Darbo pabaigoje vaikai apžiūri lapus ir analizuoja.
Klausimas: Pažiūrėkime į savo darbą. Kaip manote, ar jie patiks kalnų pelenams? (atliekama darbų analizė).
Vaikai prieina prie kalnų pelenų ant molberto ir pritvirtina lapus prie šakų.
Klausimas: Vaikinai, pažiūrėkite, koks gražus kalnų pelenas, kokie spalvingi jo lapai!
Kl.: Puiku, šiandien puikiai padirbėjai. Siūlau pasiklausyti Irinos Tokmakovos eilėraščio „Šermukšnis“:
Šermukšnis
Šiek tiek raudonų uogų Ar tai ši uoga?
Rowan man davė. Aš tiesiog nesu subrendęs
Maniau, kad tai saldus, ar gudrus šermukšnis
Ir ji yra kaip hina. Ar norėjote pajuokauti?

2024 m. nowonline.ru
Apie gydytojus, ligonines, poliklinikas, gimdymo namus